Ультразвукова кавітація. переваги та правила проведення
За допомогою ультразвукової кавітації (у перекладі з латинського “cavitas” означає “бульбашки”, “порожнеча”) можна успішно впоратися з жировими відкладеннями на тілі. В результаті процедури відбувається розпушення жирової тканини та стрімке зменшення обсягом ліпідних відкладень.
Суть процедури
Принцип дії ультразвукової кавітації полягає в наступному: Низькочастотний ультразвук впливає адипоцити (клітини жиру). Усередині клітини утворюється бульбашка невеликого розміру, що поступово збільшується в обсязі. Розм’якшеному жиру не вистачає місця у центрі клітини. Це призводить до розриву мембрани та витіснення новоутворенням жиру назовні. Найбільше схильні до впливу ультразвукових хвиль великі клітини через те, що на них потужніше діє висока напруга. Приблизно 90% продуктів розпаду (тригліцериди) проникають у лімфатичні протоки та печінку. 10%, що залишилися, всмоктуються в кровоносні судини, з часом трансформуючись в глюкозу. Ультразвукові хвилі не впливають на нормальну роботу судин, клітин шкіри, волокон м’язів, що зумовлено міцністю та еластичністю тканин.
Цікавий факт: Дослідження показали, що ультразвукові хвилі низької частоти від 30 до 70 КГц і параметрами тиску 0,6 кПа допомагають утворити певний потік в адипоцитах, внаслідок чого виникають маленькі бульбашки, вони ж кавітація. Під впливом високої частоти утворюються бульбашки невеликого розміру, під впливом низької частоти – великого. Оптимальним параметром частоти хвиль є діапазон від 37 до 42 ГКц. Ця частота дозволяє утворити бульбашки відповідного розміру, які поступово стають більшими, видавлюючи жир із клітини. Пухирці лопаються, внаслідок чого виникає своєрідний розрив на молекулярному рівні з наступним викидом енергії. Через високу напругу відбувається руйнування клітинних мембран. Першими ушкоджуються найбільш наповнені адипоцити. У міжклітинне русло потрапляють тригліцериди. Внаслідок природних процесів 90 відсотків потрапляють у лімфатичні протоки, а решта 10% – у кровоносні.
Показання для схуднення:
наявність жирових відкладень на животі, боках, колінах;
будь-яка стадія целюліту;
наслідки інвазивної ліпосакції у вигляді горбистій поверхні шкіри;
у стоматології: наявність нальоту та зубного каменю; у хірургії для терапії та очищення гнійних ран;
у нефрології: для лікування каменів у нирках;
приготування складу для інгаляцій;
у гінекології: відновлення після кесаревого розтину, підготовка ендометрію до ЕКЗ, терапія гострого та хронічного ендометрію;
емульгація та знезараження розчину.
Слід зазначити, що така процедура підходить як для жінок, так і для чоловіків.
Плюси та мінуси процедури
Ультразвукова кавітація, як і будь-яка косметична процедура, має певні переваги та недоліки.
Плюсами УЗ-кавітації є: процедуру можна проводити у будь-якому віці, навіть у дівчат-підлітків, але після попередньої консультації з лікарем; відсутність необхідності застосування наркозу чи знеболювальних засобів; велика сфера застосування; відсутність реабілітаційного періоду; неінвазивна методика корекції фігури; рівномірне схуднення тіла; відсутність необхідності носіння компресійної білизни; відсутність рубців та синців після процедури; відсутність ефекту обвислої шкіри, тіло стає пружним і підтягнутим, що зумовлено здатністю ультразвуку підтягувати в’ялу шкіру; збереження чутливості на ділянці шкіри, де проводилася кавітація; ефект досягається швидко та зберігається на тривалий час; УЗ-кавітація проводиться амбулаторно та у комфортній обстановці, після сеансу можна відразу повертатися до звичного способу життя; якщо купити спеціальний апарат та гель, то кавітацію можна проводити в домашніх умовах.
Як підготуватися до УЗ-кавітації
Існує ряд правил, які слід виконати перед процедурою: Протягом трьох днів до ультразвукової кавітації з раціону потрібно прибрати калорійні, смажені та копчені страви та продукти, а також ті, що містять. Об’єм рідини, що випивається, необхідно збільшити до 2-3 л на день. Рекомендується пити чисту воду без газів. Під забороною є алкогольні напої – це допоможе прискорити виведення продуктів метаболізму печінкою. Проводьте процедуру тільки в хорошій косметологічній клініці та у професійного косметолога. Тривалість косметичного сеансу складає 20-45 хвилин
Покрокова інструкція щодо проведення процедури
Як відбувається процедура і чи можна її виконати вдома? У домашніх умовах провести ультразвукову кавітацію можна лише за наявності спеціального апарату та гелю. Вартість такого обладнання становить від 20 тисяч і вище, гелю – від 800 руб за флакон обсягом 200 г. Етапи виконання УЗ-кавітації: Косметолог включає апарат та встановлює програму. Відповідним варіантом впливу є ультразвук із частотністю від 37 до 42 ГКц. Після цього фахівець обирає потрібну маніпулу з двох: одна плоска, а інша злегка вигнута. Плоский обробляють проблемні зони з маленькою площею, вигнутою – великі ділянки тіла, наприклад, боки, живіт, сідниці. Пацієнт приймає на кушетці лежаче або напівлежаче положення, виходячи з впливу ультразвуку. На оброблювану зону тіла косметолог наносить спеціальний кавітаційний гель, якщо його немає, то можна скористатися іншим відповідним гелем для ультразвуку. Цей засіб перешкоджає тертю між шкірою та насадкою апарату. Гель проникає углиб тканин, сприяючи прискоренню розщеплення жирових відкладень. За допомогою маніпули проблемну зону обробляють протягом 20-40 хвилин. Насадкою косметолог проводить по оброблюваних зонах обертальними або круговими рухами. На потрібній ділянці шкіри формується жирова складка, яка ретельно обробляється. Після процедури залишки гелю витираються із поверхні шкіри. Для посилення досягнутого ефекту рекомендується додатково виконати пресотерапію, лімфодренаж. Під час сеансу пацієнт може чути неприємний свистячий звук, відчувати тепло та печіння в області зіткнення насадки апарата з тілом. У поодиноких випадках можливе відчуття поколювання, що нагадує укол голки. Загальна тривалість сеансу становить приблизно 30-45 хвилин. Якщо після ультразвукової кавітації косметолог починає пресотерапію або лімфодренаж, то загальна тривалість сеансу збільшується до 1,-1,5 годин.
Курс складається з 5-7 сеансів, які проводять 1 раз на 3-5 днів. Косметолога можна відвідувати 1 раз на 10 днів. Щоб одержаний результат залишився надовго, бажано пройти повторну терапію через 6 місяців до 3 сеансів.