Процедура RF-ліфтингу
Процедура RF-ліфтингу (Radio Frequency Lifting, або радіочастотний ліфтинг), радіохвильового або безопераційного ліфтингу, протягом останніх 10-15 років надійно увійшла в арсенал косметології, зокрема, антивікової терапії та ґрунтується на процесі діатермії - глибокого прогрівання тканин високочастотними струмами.
Метод діатермії достатньо старий: йому понад 100 років. Процедура розроблялася і використовувалася переважно для лікування кісток і суглобів.
Для діатермії прийнято використовувати струм до 3 А з частотою 1.65 МГц. Дані частоти збігаються з радіочастотами, але при цьому не є хвилями, з чого випливає, що популярний варіант назви методу радіохвильовим ліфтингом коректним терміном не є. На основі радіочастот були поступово розроблені і естетичні процедури, зокрема, термаж.
Суть методики
Струми високої частоти впливають на дерму (колагеново-еластиновий каркас обличчя) і гіподерми (підшкірно-жирову клітковину), минаючи епідерміс. Внаслідок прогрівання в шкірі, що поступово втратила частину своїх функцій, стала в'ялою, обвислою, зморшкуватою, посилюється крово- і лімфовідтік, активізується обмін речовин, відновлюється робота фібробластів (виробляють речовини, які є попередникам колагенових і еластинових волокон, гіалуронову кислоту, фібрин). Волокна повертають тонус, стискаються і заново формують молоде і пружне обличчя.
Косметологи рекомендують RF-ліфтинг для безопераційної підтяжки та омолодження обличчя (підтяжка вилиць і щік, усунення «мішків» під очима, ліфтинг верхньої та нижньої повіки, зменшення «гусячих лапок», що йдуть від зовнішніх куточків очей до скронь, а також носо-губних складок і глибоких зморшок навколо рота і над ним, формування чіткого контуру губ і овалу обличчя), шиї, області декольте, омолодження кистей рук, ліфтингу в області живота, боків, стегон і сідниць, усунення стрій («розтяжок»), надлишкових місцевих жирових відкладень, птозу (обвисання після пологів або різкого скидання ваги).
Слід розрізняти процедури термажу (термоліфтингу) і RF-ліфтингу. При термажі шкіра прогрівається під впливом температури 60 градусів. Монополярна насадка дозволяє прогріти шкіру до 3 см - тобто досить глибоко, щоб «дістати» колагенові волокна.
Зворотний бік термажу виглядає так: під час прогрівання (60 ° С) наявні в шкірі білкові волокна необоротно денатуруються, або, простіше кажучи, згортаються в нежиттєздатні колаген та еластин. Неживий колаген не здатний більше виконувати свої функції гідратанта, але все ще лишається в шкірі як мертвий, стиснутий каркас, що вряди-годи натягнув зів'ялу шкіру. Це травма.
Медицина нерідко (в масажі тіла та обличчя, в апаратних методиках - лазерних, фото-) використовує чітко розраховане травмування для прогнозованих вибухів імунітету і тимчасового ефекту омолодження. Так і тут: шкіра пацієнта, що переніс процедуру термоліфтингу, починає в аварійному порядку синтезувати новий колаген, і якийсь час обличчя людини має два рівні каркасних білкових структур - поки фіброкласти не утилізують змертвілий шар. Саме цей період і характеризується вираженим результатом: підтягнутістю шкіри, її зрослим тонусом, зникненням або скороченням зморшок і складок. Вплив термоліфтингу - це травма, а травмовані ділянки - це завжди, без винятку, ослаблені ділянки.
При використанні апаратів RF-ліфтингу температура впливу на шкіру нижча - від 40 до 45 градусів. Виконується на біполярній насадці, що робить процедуру повністю контрольованою і безпечною.
Види RF-ліфтингу і як працює процедура
Залежно від принципу дії (і покоління пристрою) радіочастотного апарату RF-ліфтинг буває моно- і мультиполярним.
- Монополярний RF-ліфтинг відбувається шляхом впливу на шкіру монополярних струмів високої частоти. Це призводить до того, що тканини шкіри прогріваються до 60 °C. З одного боку, така температура досить висока, тому пристрої такого типу вже рідко використовуються для догляду за шкірою обличчя. З іншого боку - прогрівання до такої температури чудово впливає на жирові тканини. З цієї причини монополярний RF-ліфтинг підходить для моделювання контурів і зменшення об’ємів.
- Мультиполярний RF-ліфтинг виконується за допомогою біполярних і триполярних апаратів, які, своєю чергою, впливають на шкіру шляхом бі- і/або триполярних високочастотних струмів. Апарати такого типу нагрівають шкіру до трохи менших корисних температур (менш як 60 °C), і підходять як для ліфтингу шкіри обличчя і тіла, боротьби зі зморшками, так і для зменшення жирових об’ємів та целюліту. Якщо оцінювати, який RF ліфтинг апарат краще для косметологічного центру, то слід віддавати перевагу новішим мультиполярним моделям, які мають кілька режимів полярності.
Загальні протипоказання до проведення RF-ліфтингу:
- вік до 35 років (процедуру роблять жінкам після 35 - в тому віці, коли вироблення колагенових волокон починає скорочуватися. У молодшому віці цю процедуру проводити не рекомендують!);
- доброякісні та злоякісні новоутворення на будь-якій ділянці (не тільки в зоні впливу);
- гострі інфекційні захворювання, гострі гарячкові стани;
- будь-які хронічні захворювання в стадії декомпенсації;
- виражені серцево-судинні патології (ІХС III ступеня, гіпертензія, підозра на інфаркт, інсульт, варикозна хвороба з дефектами венозних клапанів);
- виражені ниркові патології (гломерулонефрит, сечокам'яна хвороба і т.д.);
- ураження шкіри в зоні впливу (дерматити, екземи, рани, нагноєння тощо);
- наявність у пацієнта кардіостимулятора, інших внутрішніх дефібриляторів або електронної апаратури на тілі;
- наявність металевих імплантантів на тілі;
- проведення одночасно з RF-ліфтингом епіляції, фотоомолодження, введення в місце дії ботоксу та інших препаратів, що містять ботулотоксин, контурна пластика;
- вагітність і лактація.
Як виконується процедура RF-ліфтингу, і як часто її можна робити
Процедура покроково відбувається так:
- Пілінг шкіри (опціонально при необхідності).
- Очищення шкіри антисептичними препаратами.
- Нанесення на шкіру активних засобів і гелевих провідників для терапії мікрострумами. Якщо вам важливо знати, з якого віку проводиться RF-ліфтинг обличчя, то його допустимо робити з 20 років, проте для боротьби з віковими змінами косметологи рекомендують процедуру після 35 років.
- Налаштування апарату для зонального впливу.
- Прогрівання шкіри мікрострумами за допомогою насадки.
- Нанесення заспокійливого засобу або маски.
Знаючи, як працює RF-ліфтинг покроково, клієнтам простіше уявити техніку омолодження і підтяжки шкіри. Варто зазначити, що особливої підготовки для процедури радіочастотного ліфтингу не потрібно. Іноді людям зі збезводненою шкірою може рекомендуватися попереднє зволоження шкіри обличчя, наприклад, за допомогою маски або ін'єкцій гіалуронової кислоти.
RF-ліфтинг: побічні ефекти
При правильному проведенні процедури і використанні професійного сучасного обладнання побічних ефектів при RF-ліфтингу, як правило, не виявляється. У рідкісних випадках можуть виникати почервоніння в області впливу, а також легка набряклість. Це проходить протягом 48 годин після сеансу.
Процедура не проводиться при наявності у пацієнта родимок, папілом, шрамів, відкритих ран і висипань, а також алергічних реакцій на обличчі або тілі (в зоні потенційного впливу). Також РФ-ліфтинг протипоказаний людям з філерами. Це важливий момент.
Як часто можна робити RF ліфтинг обличчя і тіла?
Процедура радіочастотного ліфтингу обличчя і тіла не обмежена сезонами. Її можна виконувати як влітку, так і взимку. Як правило, для досягнення бажаного ефекту проводиться до 7-10 сеансів мікрострумової терапії один раз на місяць (іноді раз на три тижні). Повторно курс омолодження обличчя можна проводити не раніше, ніж через півроку після першого сеансу.
Стосовно того, наскільки часто варто робити RF-ліфтинг тіла, то, як і в випадку з омолодженням обличчя, курс з 7-10 процедур виконується не частіше ніж раз на півроку з частотою сеансів 1 раз на 10 днів. Ефект від процедури триває 1,5-2 роки.
З якими косметологічними процедурами поєднується для більшого ефекту?
Процедуру можна поєднувати з антицелюлітним масажем, фотоомолоджуванням, мезотерапією обличчя, біоревіталізацією, кавітацією, міостимуляцією. Для досягнення більш стійкого результату послідовність процедур на обличчі: фотоомолоджування, RF-ліфтинг, біоревіталізація. Для боротьби з целюлітом RF-ліфтинг чергують з міостимуляцією і лімфодренажним масажем.
Дана технологія вигідно відрізняється від інших апаратних методик по омолодженню, тому що результат стає помітним вже після 1-2 сеансів. На курс можна провести 7-10 сеансів, після яких посилення процесів регенерації та оновлення клітин продовжує відбуватися протягом 6 місяців. Періодичність для обличчя, шиї, декольте, кистей рук - 1 раз в 3-4 тижні; для тіла - 1 раз в 7-10 днів. Результат зберігається протягом 2 років, але для профілактики рекомендується проводити 1 процедуру в рік.
За 2 тижні до проведення RF-ліфтингу забороняється активна інсоляція. Рекомендації після процедури: пацієнтові не можна протягом 2 тижнів відвідувати сауну, гарячу лазню, відкритий пляж або солярій. Також слід утриматися від активних фізичних навантажень.